ZAŁÓŻ KONTO, ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA RABATY

Co ma kot do herbaty?

Okazuje się, że całkiem sporo. Na ciekawy pomysł wpadli niezrównani w wymyślaniu dziwactw Japończycy. Coraz więcej osób w Japonii jest samotnych. Ten cierpiący na pracoholizm naród coraz częściej w pogoni za karierą nie ma czasu na spędzanie czasu z innymi ludźmi. Wyjścia towarzyskie są luksusem, a poznanie kogoś interesującego dla zapracowanych Japończyków często graniczy z cudem.

Przysłowiowo już uważa się, że najlepszym towarzyszem dla singli jest kot. Jak tu jednak hodować koty mając maleńkie mieszkanko, w którym praktycznie tylko się sypia? Sprytni japońscy przedsiębiorcy rozwiązali ten problem. W samej stolicy Japonii powstało już przeszło trzydzieści kocich herbaciarni i kawiarni. Idea jaka przyświeca tego typu lokalom jest prosta. Chodzi o spędzenie czasu z futrzastym, mruczącym towarzyszem. Wstęp do takiej herbaciarni wynosi około 25 zł. W cenie zagwarantowane jest towarzystwo rasowych kotów, których kilkanaście mieszka na stałe w obrębie lokalu. Kociaki są towarzyskie, chętnie wchodzą na kolana i pozwalają się pieścić. Po za głaskaniem kotów można oczywiście wypić herbatę lub kawę w zależności od oferty lokalu.

Herbata i koty. Herbaciarnia z kotami w Japonii
Herbata i koty. Herbaciarnia z kotami w Japonii

Niektóre z kocich klubów nie serwują nawet napojów, a jedynie typowo domowe rozrywki. Można zatem oglądać telewizję lub czytać książki, a nawet buszować po Internecie z mruczącym kotem na kolanach. Kociaki często są nieprzypadkowo dobrane. Są lokale, w których mieszkają koty tylko jednej rasy, inne oferują towarzystwo kotów pochodzących ze schroniska. Jest nawet lokal, który zapewnia tylko koty grube i puszyste.

Mimo, że oferta kocich herbaciarni skierowana była początkowo głównie do samotnych osób poszukujących odrobiny towarzystwa, zaobserwować można wzrost popularności lokali również u osób starszych oraz u zakochanych par, które chcą spędzić swoją randkę głaszcząc koty. Co ciekawe, coraz częściej organizuje się spotkania biznesowe w towarzystwie kotów.

Kiedy doczekamy się kociej herbaciarni w Polsce?

Może szybciej niż się wydaje. Póki co spróbujcie przekonać obsługę w swojej ulubionej herbaciarni by pozwoliła wam przyjść na herbatę z kotem. Chociaż kot nie wydaje się być najbardziej zestresowanym zwierzakiem to może on również marzy o odrobinie relaksu przy herbacie.

Pyszne rooibosyZobacz wszystkie

Youtube Czajnikowy.plWszystkie filmy

Poznaj produkty Czajnikowy.pl

Przeczytaj również

Targi Tea & Coffee World Cup 2016 Kraków, relacja foto & wideo

W dniach 10-12 maja 2016 roku w Krakowie w hali Expo Kraków odbyły się targi[...]

Herbata cold brew – ile może stać parzona na zimno?

Całkiem inną kwestią jest jak długo można pozostawić zaparzone cold brew po przygotowaniu. Należy je[...]

Co wpływa na jakość parzenia herbaty?

Parzenie to proces rozpuszczania zawartych w herbacianych liściach substancji rozpuszczalnych w wodzie. Jak w wielu[...]

Rodzaje i przygotowanie czerwonej herbaty Pu-erh: część 2

Rodzaje i przygotowanie czerwonej herbaty Pu-erh. Pu-erh czerwona herbata rodzaje przygotowanie.

Zielona herbata początkowo wydawała się ohydna, ale nie zniechęciłem się: pisze nasz czytelnik

Osobom zniechęconym radzę się nie poddawać. Jedna źle zaparzona herbata nie powinna budować naszego zdania[...]

Rekord Guinnessa w parzeniu herbaty pobity!

10 stycznia 2016 roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazaliśmy na licytację zestawy herbat.[...]

Ekskluzywna herbata, segment herbat specialty

Wiele osób uważa, że herbata ekspresowa to „ta zwykła”, a sypana to „ta lepsza”. Często[...]

Herbata zielona oolong Haicha, parzenie, opinie

Herbata, która zaciekawiła mnie swoją nazwą. Bo to w końcu oolong, czy herbata zielona? Taka[...]

Dodaj komentarz

Powiadom o dostępności Proszę podać adres e-mail, który zostanie użyty tylko do poinformowania, że produkt wrócił do naszego magazynu.